Ліга Європейських Чемпіонів

За результати сезону п'ять українських клубів отримали можливість зіграти в єврокубках. Криворізька "Спарта" в Лізі Чемпіонів, ужгородські "Карпати" потрапили в Кубок ЄГФ, а "Податковий Університет", "Спартак" і "ЗДІА" в Кубок Виклику. Щоб ближче познайомити з єврокубками протягом тижня опублікуємо записи про всі турніри, їхню історію, регламент, статистику та інші цікавинки. 

Розпочинаємо з найпрестижнішого турніру континенту - Ліги Європейських чемпіонів(EHF Women's Champions League).

Перший Кубок Європейських Чемпіонів, саме так тоді називався турнір, відбувся в сезоні 1960/61 років і проходив за кубковою  системою - на вибування. З 1993 року турнір перейменовано в Лігу Чемпонів і відповідно змінено формат розіграшу. 

Найтитулованішою командою туніру та і взагалі Європи є київський "Спартак". З 1970 року по 1988 рік київська команда тринадцять разів вигравала турнір і двічі була другою. Це була ера "Спартака". Очолював команду видатний тренер Ігор Турчин. За видатні досягнення в спорті Турчин і його команда занесені в Книгу рекордів Гіннесса. Тричі у фіналі суперником "Спартака" був белградський "Radnicki" і тричі поступився. І тричі цей клуб вигрвав кубок, але в ті роки "Спартак" у фінал не виходив.  

В кінці 80-х і в 90-х настала ера австрійського "Hypo Niederösterreich", який по чотири рази вигравав Кубок Чемпіонів і Лігу Чемпіонів. З п'яти останніх розіграшів кубка "Hypo" виграв чотири і один раз програв у фіналі. В семи перших розіграшах Ліги Чемпіонів "Hypo" чотири рази був перший, раз другий і двічі третій. Як бачимо ні один півфінал не відбувся без австрійського клубу. 

На початку нульових трофей переїхав на Балкани і затримався там на три роки. Двічі лігу вигравав словенський "Krim"(Любляни) і одного разу "Kometal"(Скоп'є, Македонія). Також в цей період стабільними учасниками півфіналів були югославський "Buducnost" та угорський "HERZ"

Починаючи з 2004-го року настає ера домінування Скандинавії в європейському гандболі. Шість разів турнір вигравали данські клуби, а саме "Slagelse" і "Viborg", які ставали по три рази ставали найкращими. У 2008 році перерву в гегемонії данських команд зробила російська "Звезда" зі Звенигорода.

Діючим чемпіоном є норвежський "Larvik", який у фіналі за сумою двох матчів переграв іспанський "Itxako" 47-46(23-21/25-24)

Регламенг Ліги Європейських Чемпіонів

Беруть участь в турнірі чемпіони 24 країн з найвищим рейтингом, а також другі клуби країн з 1 по 7 місце в рейтингу. І ще один клуб з країни клуб якої є діючим чемпіоном ліги. Чим вищий рейтинг країни тим в пізніших раундах грають клуби тієї країни.

Перший кваліфікаційний раунд: 

Формуються дві групи з трьох або чотирьох команд. Команди з кожної групи грають один матч. Тобто всі ігри групи проходят в одному місті протягом тижня. Дві кращі команди з кожної групи виходять в другий кваліфікаційний раунд. Решта команд можуть входити в Кубок ЄГФ в другий раунд.

Другий кваліфікаційний раунд

Формуються чотири групи по три або чотири команди. Ігри, як і в першому раунді проходять в одному місті протягом тижня. Команди грають між собою по одній грі. Краща команда з кожної групи проходить в груповий раунд. Решта команд можуть входити Кубок ЄГФ у третій раунді.

Груповий раунд

Формуються чотири групи по чотири команди з команд, які пройшли кваліфікацію і команд країн з високим рейтингом. Вони грають один з одним двічі, домашній і виїзний матчі. Дві кращі команди з кожної групи виходять в основний раунд. Решта команд можуть входити в Кубок Кубків в 4 раунді.

Основний раунд

Дві групи по чотири команди. Команди грають одина з одною двічі, домашній і виїзний матчі. Дві кращі команди з кожної групи виходять в півфінали.

Півфінали

Кожна пара грає два матчі, домашній і виїзний.

Фінал проходить в два матчі. Чемпіоном визначається сумою м'ячів у двох матчах.

Статистика:

За весь час існування Кубка і Ліги Чемпіонів у фіналі брало участь 40 клубів і тільки 22 з них вигравали трофей. 

Найтитулованіші: Спартак - 13 разів, Hypo - 8, по три рази чемпіонами ставали Radnicki, Viborg, Slagelse. 

Географія фіналістів поширюється на 15 країн, чемпіонами ставали команди з 14. 

Найбільше з СРСР - 16, Австрія - 8, Данія - 5, Німеччина - 4. Сербія - 3. Нідерланди мають одного фіналіста, та не мають чемпіона.

twitter.com facebook.com
Залиште коментар!

Використовуйте нормальні імена

Имя и сайт используются только при регистрации

(обязательно)