З Днем народження

Сьогодні свій День народження святкує капітан команди Наталя Туркало. Керівництво та колектив клубу щиросердечно вітають Наталю і бажають їй міцного гандбольного здоров'я, щастя, успіхів, великих перемог у житті та спорті.

Кубок Виклику

Продовжуємо знайомство з європейськими гандбольними турнірами. Сьогодні розкажемо про кубок в якому змагатимуться зразу три українських клуби: "Податковий Університет", "Спартак" і "ЗДІА".

Кубок Виклику (Challenge Cup) - це офіційне змагання Європейської гандбольної федерації для чоловічих і жіночих клубів Європи. Перший розіграш Кубка Виклику пройшов в сезоні 1993-1994. До 1999 року турнір називався Кубок Міст (City Cup).

Турнір в складається з кваліфікаційних раундів і раундів на вибування. В кваліфікації грають команди з нижчим коефіцієнтом. В зележності від кількості команд буває два чи три кваліфікаційні раунди. Які можуть мати вигляд, як групових де кожна команда з кожною грає по одному матчу, так і можуть складатися з двох матчів, виїзного і домашнього.

Домінують в кубку Виклику німецькі клуби, які сім разів ставали переможцями у фіналі. Сім разів на двох ставали клуби Румунії і Франції, чотири і три відповідно.

По два рази вигравали кубок німецькі "Buxtehuder" і "Borussia" та французький "Nimes". Діючим чемпіоном є французький "Mios".

Найвищим досягненням "Карпат" в Кубку Виклику є 1/4 фіналу в сезоні 2000-01.

Історія виступів ГК "Карпати" в Кубку Виклику

Ліга Європейських Чемпіонів

За результати сезону п'ять українських клубів отримали можливість зіграти в єврокубках. Криворізька "Спарта" в Лізі Чемпіонів, ужгородські "Карпати" потрапили в Кубок ЄГФ, а "Податковий Університет", "Спартак" і "ЗДІА" в Кубок Виклику. Щоб ближче познайомити з єврокубками протягом тижня опублікуємо записи про всі турніри, їхню історію, регламент, статистику та інші цікавинки.

Розпочинаємо з найпрестижнішого турніру континенту - Ліги Європейських чемпіонів(EHF Women's Champions League).

Перший Кубок Європейських Чемпіонів, саме так тоді називався турнір, відбувся в сезоні 1960/61 років і проходив за кубковою  системою - на вибування. З 1993 року турнір перейменовано в Лігу Чемпонів і відповідно змінено формат розіграшу.

Найтитулованішою командою туніру та і взагалі Європи є київський "Спартак". З 1970 року по 1988 рік київська команда тринадцять разів вигравала турнір і двічі була другою. Це була ера "Спартака". Очолював команду видатний тренер Ігор Турчин. За видатні досягнення в спорті Турчин і його команда занесені в Книгу рекордів Гіннесса. Тричі у фіналі суперником "Спартака" був белградський "Radnicki" і тричі поступився. І тричі цей клуб вигрвав кубок, але в ті роки "Спартак" у фінал не виходив.

В кінці 80-х і в 90-х настала ера австрійського "Hypo Niederösterreich", який по чотири рази вигравав Кубок Чемпіонів і Лігу Чемпіонів. З п'яти останніх розіграшів кубка "Hypo" виграв чотири і один раз програв у фіналі. В семи перших розіграшах Ліги Чемпіонів "Hypo" чотири рази був перший, раз другий і двічі третій. Як бачимо ні один півфінал не відбувся без австрійського клубу.

На початку нульових трофей переїхав на Балкани і затримався там на три роки. Двічі лігу вигравав словенський "Krim"(Любляни) і одного разу "Kometal"(Скоп'є, Македонія). Також в цей період стабільними учасниками півфіналів були югославський "Buducnost" та угорський "HERZ"

Починаючи з 2004-го року настає ера домінування Скандинавії в європейському гандболі. Шість разів турнір вигравали данські клуби, а саме "Slagelse" і "Viborg", які ставали по три рази ставали найкращими. У 2008 році перерву в гегемонії данських команд зробила російська "Звезда" зі Звенигорода.

Діючим чемпіоном є норвежський "Larvik", який у фіналі за сумою двох матчів переграв іспанський "Itxako" 47-46(23-21/25-24)

Регламент та статистика

Дива не сталося, Ісландія їде в Бразилію

Підопічні Леоніда Євтушенка у другому матчі раунду плей-офф відбору до чемпіонату світу-2011 "розписали мирову" з ісландками з рахунком 24:24.

Гра для наших дівчат, як і в першому поєдинку на виїзді, теж не була легкою прогулянкою. Упродовж першого тайму українки були в ролі наздогоняючих - перевага гостей іноді складала "+3" м'ячі. Втім, за рахунок характеру гандболістки у синьо-жовтих майках змогли наприкінці першої 30-ти хвилинки до мінімуму скоротити розрив у рахунку - 12:13.

У другому таймі наша команда не тільки наздогнала суперника, а й змогла вийти вперед. З таким перебігом подій не були згодні ісландки і не дали українкам можливість святкувати перемогу, а обмежили нічиєю - 24:24.

Найкращою у збірній України стала Ольга Ніколаєнко, яка закинула 10 м'ячів.

Ісландки їдуть на чемпіонат світу-2011 в Бразилію.

Україна - Ісландія 24:24 (12:13)

фото

Ісландія - Україна - 37:18

Жіноча національна збірна України у першому матчі раунду плей-офф кваліфікаційного турніру до чемпіонату світу-2011 на виїзді із командою Ісландії зазнала прикрої поразки.

Від самого початку поєдинку господарки майданчика захопили ігрову ініціативу. На 5-ій хвилині першого тайму перевага ісландок сягнула +3 м’ячі – 4:1. При рахунку 11:7 (йшла 15-та хвилина матчу) головний тренер синьо-жовтої дружини – Леонід Євтушенко взяв тайм-аут. Втім, хвилинний відпочинок ніяк не вплинув на налагодженість дій нашої команди в наступні хвилині. Після першого тайму рахунок становив 18:8 - на користь збірної Ісландії.

Події, які розгорнулися у другій половині грі, показали, що українська збірна остаточно склала зброю перед своїм опонентом. Остаточний результат - 37:18. Прикра поразка хоч і свідчить про примарні шанси на потрапляння до фінальної частини чемпіонату світу-2011 наших дівчат, втім, сподіваємося, домашня атмосфера позитивно позначиться на грі української збірної і їм вдасться здобути прийнятний для себе підсумковий результат.

Матч-відповідь відудеться в Ужгороді 12 червня о 17:30 в спорткомлексі "Юність"

Щоб потрапити в грудні на чемпіонат світу в Бразилії національній команді Украхни необхідно вигравати з рахунком +20

Ісландія - Україна - 37:18 (18:8) Статистика матчу

Україна - Ісландія зіграють в Ужгороді

Цьогорічний Чемпіонат світу з гандболу пройде в Бразилії з 3 по 16 грудня. Щоб потрапити на ЧС-2011 збірній України необхідно переграти збірну Ісландії в кваліфікаційному раунді плей-офф. Перший матч між збірними відбудеться 5 червня в Ісландії.

Матч-відповідь прийматиме Ужгород, гра відбудеться 12 червня в споркомплексі "Юність", 17:30.

Навчально-тренувальний збір жіночої національної збірної України розпочався 26 травня. Керманич жіночої збірної - Леонід Євтушенко, на збір викликав 16 гандболісток: більше