Зміни внесені виконкомом ЄГФ

Восьмого квітня в штаб-квартирі Європейської федерації гандболу у Відні завершив роботу виконком ЄГФ. Він прийняв чимало важливих рішень.

Перший блок питань стосувався топ-турнірів національних команд. Жіночий чемпіонат Європи-2014 відбудеться в Угорщині і Хорватії.

Вирішено збільшити тривалість чоловічого ЧЄ-2012 в Сербії. Календар збільшиться на два дні. Це дозволить спортсменам краще підготуватися до матчів і тим самим підвищити якість гри. Зокрема, додатковий вихідний передуватиме фінальному поєдинку. Очікується, що новий формат стане традиційним. Розпочати турнір планують в неділю, щоб залучити максимальну кількість уболівальників на трибуни і збільшити телеаудиторію. Крім того, вирішено, що п`ята частина прибутку від чемпіонатів Європи дістанеться командам-учасницям.

Єврокубковий блок питань включав не менш важливі пункти. Починаючи з сезону-2012-13 ЄГФ вирішила об`єднати чоловічі Кубок ЄГФ і Кубок кубків в один турнір. Таким чином, найближчий гандбольний сезон - останній з чотирма єврокубками. У майбутньому їх буде лише три - Ліга чемпіонів, новий турнір і Кубок виклику. Відзначимо, що поки мова йде лише про реформування чоловічих змагань. Жіночі змагання залишаються без змін.

Формат кваліфікації чоловічої Ліги чемпіонів також підпав змінам. Відтепер відбір для квартетів-претендентів проводитиметься не в коловому форматі, а за аналогом "фіналу чотирьох". У перший ігровий день відбудуться два півфінали, у другій - дві фінальні сутички.

З наступного року невдахи кваліфікації жіночої Ліги чемпіонів потраплять не в Кубок ЄГФ, а в Кубок кубків.

Крім того, Ліга чемпіонів для прекрасної статі так само, як і чоловіча, піде шляхом централізованого маркетингу. З наступного сезону всі команди-учасниці головного змагання континенту зобов`язані будуть використовувати ігрове покриття фірми "Gerfloor" єдиного зразка. Вважається, що це підвищить привабливість турніру для спонсорів і телебачення.

Так званий "Трофей чемпіонів" - турнір для переможців єврокубків - з наступного сезону скасовується. Враховуючи невисокий інтерес до змагання, чиновники вирішили розвантажити за його рахунок міжнародного календаря. 

Важливим доповненням до регламентів всіх клубних змагань під егідою ЄГФ: відтепер у всіх поєдинках вносити до протоколу можна 16 гандболістів. У минулому сезоні це правило поширювалося тільки на Лігу чемпіонів. В інших турнірах тренери обходилися 14 гравцями.

Було порушено і питання легітимності виступів гандболістів в єврокубках. Виконком ухвалив, що відтепер гравець буде вправі виступати лише за один клуб в одному єврокубковому сезоні. Відповідні зміни внесуть в регламенти всіх турнірів.

Також виконком вніс поправку в ліцензійні вимоги для команд Ліги чемпіонів: клуби при заявці повинні надати гарантії, що їх власники не мають жодного відношення до інших команд у цьому змаганні. В іншому випадку клуб повинен детально описати свої структуру і фінансування. Рішення про участь буде прийнято на підставі поданих документів.

Федерація гандболу України

www.handball.net.ua

twitter.com facebook.com
Залиште коментар!

Використовуйте нормальні імена

Имя и сайт используются только при регистрации

(обязательно)