Життя у ритмі спорту

На сучасному етапі суспільство все більше віддає перевагу здоровому способу життя.
 
 
Найважливішим його компонентом є фізичний розвиток людини. Це, безумовно, стосується кожного з нас, але особливо – підростаючого покоління. Адже ми хочемо, щоб наші діти були здоровими. Саме тому, мабуть, кожен батько і мати задавалися питанням: чому б не віддати дитину у спорт? Зазвичай на цьому етапі виникає чимало проблем. Так, багатьох бентежить матеріальна складова, відстань до місця тренувань, їх регулярність і перш за все – відношення тренерів до дітей. Заняття спортом можуть бути безкоштовними та й проводитися під постійним наглядом і керівництвом висококваліфікованих професіоналів, які ставлять собі за мету фізичний і моральний розвиток вашої дитини. Все це спостерігається у такому непримітному, на перший погляд, і мало кому відомому виді спорту як гандбол.
 
Чи знали ви, що Ужгород вважається гандбольною столицею України? Так, нам насправді є чим пишатися. Перш за все, потрібно згадати про професійний гандбольний клуб «Карпати»,головним тренером якого є Петровський Б.А. Команда три роки поспіль була чемпіоном України і неодноразово захищала честь країни на європейській арені. Чимало наших гравців входять до національної збірної і грають у кращих клубах Європи. Також варто відзначити те, що у нашому місті майже щомісячно відбуваються важливі змагання: починаючи від «поєдинків» між українськими клубами і закінчуючи міжнародними виступами національної збірної України. Це стає можливим завдяки прекрасній спортивній інфраструктурі нашого краю.
 
 
Як наше Закарпаття досягло таких високих результатів у сфері професійного спорту? Відповідь очевидна. Завдяки наполегливій праці тренерів та їх вихованців. Всі вони є частиною Закарпатської спортивної дитячо-юнацької школи олімпійського резерву, що очолюється Гойс-Шайбаковою В.Ф. та наступним тренерським складом: Чернова А.А. (заслужений тренер України), Чернов В.І., Калуцька М.В., Беке Д.О., Шукаль О.Г. та інші. На сьогоднішній день, у спортивній школі числяться 204 вихованців. Тренування проводяться у спорткомплексі «Юність». У літній період діти також тренуються на відкритих майданчиках. Свіже повітря іде тільки на користь юним спортсменам. Періодично з’являється можливість відвідувати басейни, що забезпечує відновлення організму після важких тренувань. Близько місяця літніх канікул займає спортивний збір, що проходить у найбільш сприятливих для оздоровлення регіонах: Українські Карпати, чи морське узбережжя.
 
Маленькі спортсмени наполегливо і завзято працюють задля досягнення поставленої мети, в той час як їх однолітки безповоротно заглиблюються у віртуальний світ. І повірте, вони досягають своїх цілей. Так, наші спортсмени кожного року входять у трійку кращих команд на Всеукраїнських змаганнях. Свою майстерність вони підтверджують на численних міжнародних турнірах, які регулярно проводяться у Словаччині, Польщі, Румунії та Угорщині. Також, за фінансової підтримки небайдужих до спорту людей, такі турніри проводяться і в Ужгороді. Варто відзначити те, що наші діти завжди є бажаними гравцями не тільки у всіх національних клубах, але і високий попит на них простежується серед європейських команд. Важливим показником результативності праці спортивної школи є кількість підготовлених майстрів спорту України, що наразі складає близько 45 осіб.
 
Зважаючи на численні досягнення гандбольної дитячо-юнацької школи нашого краю, можна говорити про те, що цей вид спорту на Закарпатті посідає чільне місце і приносить йому славу не тільки за межами області, але і за межами країни. Таким чином, завдяки наполегливій праці і крихті таланту можна досягти найвищих вершин.
 
Валерія ВАРОДІ, Федерація Гандболу Закарпаття
twitter.com facebook.com
Залиште коментар!

Використовуйте нормальні імена

Имя и сайт используются только при регистрации

(обязательно)