Успіху досягти – не «Карпати» перейти

Уперше турнір команд Суперліги України перед початком виїзних матчів проводиться в Ужгороді. На даний час ужгородські «Карпати» – одна з кращих команд чемпіонату. Колектив у Бориса Петровського молодий, амбітний і вже встиг відчути смак перемог.

Правда, насторожували втрати основного голкіпера та кількох польових гравців. Чи знайшов тренерський штаб заміну лідерам команди? Наскільки вписалися в тактичну схему побудови гри новобранці Ольга Передрій, Ірина Лозинська, Владлена Рибкіна, Інна Малюченко?

Першими на майданчик вийшли команди «Спарта» Кривий Ріг та «Спартак ім.Турчина» Київ. Чемпіон України виглядав відверто слабо. Крім Резніченко й Цибуленко (Вікторія Беженець – вихованка закарпатського гандболу) й виділити нікого. У підсумку перемога киян 25:22.

У другому матчі з’ясовували стосунки «Податковий університет» Ірпінь та херсонська «Дніпрянка». Гра була напруженою й завершилася перемогою податківок 26:23. У складі команди «Податковий університет» дуже добре зіграла ще одна вихованка закарпатського гандболу Іванка Мигович. Це вдумливий гравець. Вона не тільки вдало комбінує, а й часто сама завершує атаки своєї команди. У цьому матчі Іванка закинула 7 м’ячів. Більше за неї на рахунку тільки в члена національної збірної України Ірини Глібко – 9. Третіми на майданчик вийшли наші «Карпати» та львівська «Галичанка». На жаль, «Галичанка» далека від тієї гри, яку вона демонструвала 2-3 роки тому. Сьогодні це молода команда, яка здобуває досвід у матчах із більш сильними суперницями. Уже перший тайм усе розставив на свої місця – 23:8. Питання переможця в матчі відпало. У підсумку – 41:17. Зробити якісь висновки про гру нашої команди майже нереально, бо сили були нерівні. В атаці нашої команди запам’яталися дії Лозинської – 9, Малюченко – 7, Лебедєвої – 5, Передрій та Олексюк – по 4 м’ячі.

Наступного дня першими на майданчик вийшли «Дніпрянка» й «Спарта». Цей поєдинок підтвердив, що в чемпіона не все гаразд. Існують проблеми, які тренерам не вдалося вирішити до початку чемпіонату. «Дніпрянка», «Податковий університет», «Спартак» після розпаду ЗДІА підсилилися й на даний час – це сильні команди. Херсонки провели поєдинок на одному диханні, хоч під кінець матчу трохи підсіли. Перемога «Дніпрянки» цілком заслужена, 32:30. У складі переможниць найпомітнішою була Катерина Кандибей та Анастасія Метеньська, які закинули по 11 голів. У криворіжанок 16 голів на рахунку Вікторії Цибуленко. Але один у полі – не воїн. «Галичанка» поступилася податківкам Ірпіня 16:26. У переможниць знову в ударі були Заремба – 6, Мигович та Глібко – по 5 забитих м’ячів.

Третіми цього дня на майданчик вийшли команди «Спартак ім.Турчина» й наші «Карпати». Цей матч мав дати відповідь, наскільки ми готові до чемпіонату. Спартаківки в цьому сезоні будуть боротися за один із комплектів нагород. Матч був напруженим і доволі нервовим. У першому таймі наші гандболістки були постійно попереду. Найбільший розрив на табло був зафіксований на 21 хвилині – 14:9 на нашу користь. Зусиллями Зорі, Ракітної та Приходько до перерви розрив зменшився до двох м’ячів. У другому таймі киянки пішли на штурм воріт молодої Яблонської. Кілька разів рахунок ставав нічийним. На 44 хв. навіть із різницею в два м’ячі повели спартаківки, але ужгородки зуміли проявити характер. На 53 хв. уже попереду «Карпати» 27:24. Ці хвилини здорово відіграли Коломоєць, Лєбедєва, Туркало, які вивели «Карпати» вперед. За 7 хв., що залишилися до фінального свистка, ми не забили жодного м’яча, але й у свої ворота більше двох закинути не дозволили. Важка, але така бажана перемога, 27:26. Команду здорово підтримували вболівальники, що є немаловажним у таких принципових поєдинках. Кращими бомбардирами в нашій команді стали Малюченко – 7, Коломоєць – 5 м’ячів. У киянок Зоря закинула 7 голів, Ракитіна і Приходько – по 6.

Третього ігрового дня матчі розпочалися грою «Спарти» та «Галичанки». Чемпіон був сильніший – 31:23. Віка Цибуленко (Беженець) закинула 13 голів. У «Галичанки» пішла гра в Тамари Смбатян – 10 голів. У матчі «Спартак» – «Дніпрянка» перемогу здобули кияни 28:26. На рахунку лідера команди Валерії Зорі 9 голів, у «Дніпрянки» Катерина Кандибей закинула 7. У вечірньому матчі «Карпати» екзаменував «Податковий університет». Не дивлячись на всі труднощі, закарпатки «здали сесію» на «відмінно». Майже весь перший тайм наша команда доганяла в рахунку податківок. Ірпінки переважали наших дівчат у зрості, а козирем ужгородок була швидкість. Поки у студенток були сили, вони були попереду. Вже в середині тайму ужгородки рахунок зрівняли, а на 48 хв. – були попереду 22:19 (недарма Петровський проводить літній збір у середньогір’ї. Драгобрат дав можливість добре підтягнути фізичні кондиції, що відчули на собі суперниці «Карпат»). Кінцівка матчу була за нашими гандболістками. Загальний рахунок 27:23. Справжнім лідером у нашій команді стала Наталія Туркало, яка не тільки вела за собою дівчат, але й зуміла закинути 6 голів у ворота Власової. У найскладніші хвилини для нашої команди уболівальники палко підтримували свою команду, і гандболістки віддячили їх чудовою грою. Перед початком матчу голова ОДА Олександр Ледида (який, до речі, присутній на всіх матчах команди) привітав із Днем народження основного голкіпера «Карпат» Наталію Гайович, яка заліковує важку травму.Після трьох ігрових днів у суботу всі команди мали вихідний, який використали для відновлення сил. А в неділю відбувся четвертий ігровий день I туру чемпіонату України. У першому матчі здивувала «Спарта», яка дала бій студентам-податківцям. Явний фаворит виграв непереконливо, 36:33. Блискуче зіграла Вікторія Цибуленко. Хороші в складі «Спарти» була Резніченко, Компанієць та Бичко. Київський «Спартак» легко переграв «Галичанку» 34:20, а ужгородські «Карпати» – херсонську «Дніпрянку» 32:24. Практично все було вирішено в першому таймі. Зусиллями Олексюк, Петровської, Малюченко, Наталії Туркало після першого тайму рахунок на табло був на користь нашої команди – 15:8. У другому таймі ужгородки спокійно довели матч до логічного завершення. Малюченко закинула 6 м’ячів, Туркало – 5, Семаль та Олексюк – по 4.

У понеділок у більшості команд був чемоданний настрій. Центральним очікувався матч команд «Податковий університет» – «Спартак ім.Турчина». Напруженого поєдинку не вийшло. Спартаківки вже після першого тайму програвали 17:6. Стало зрозумілим, що киянки не зможуть відіграти 11 м’ячів. Остаточний результат 28:19 на користь студенток-податківок. Андрійчук закинула 9 м’ячів, Бурлаченко – 8, Заремба – 5. У спартаківок можна відмітити Приходько – 5, Зорю та Редьку, які закинули по 4. Хорошу гру в податківців продемонструвала Іванна Мигович, яка була однією з найбільш «думаючих гравців» у цих матчах. «Дніпрянка» перемогла «Галичанку» 30:20. Усі уболівальники були переконані у легкій перемозі наших гандболісток над діючим чемпіоном – криворізькою «Спартою». Видно, так думали й самі гандболістки. Це був найгірший матч нашої команди в новому чемпіонаті. Молода команда з Кривого Рогу дала справжній бій лідеру. Із перших хвилин гості нашого міста пішли у відрив у рахунку. На 6 хв. гри рахунок був 4:0 на їх користь. На 22 хв. рахунок став для нас дуже неприємним – 15:9. Перший тайм був бенефісом для Вікторії Цибуленко (Бежинець), яка 8 разів зуміла переграти нашого голкіпера. В ужгородських гандболісток м’яч буквально валився з рук. Під кінець тайму наша команда трохи скоротила розрив, 18:15.

Другий тайм розпочався з атак нашої команди. Перевага гостей почала танути. Коли здавалося, що до перемоги один крок, наші знову зупинилися. На 54 хв. програємо 29:30. На 58 хв. – 32:32. На 60 – 33:32. У нас вилучення. Стійка виручає наші ворота. Швидка атака, порушення правил із боку гостей. Вилучення і семиметровий. Лозинська поклала переможну крапку, 34:32. Наші дівчата не дивлячись на останню гру, молодці. Зроблено хорошу заявку на медалі чемпіонату. Здобуто 10 очок із 10 можливих. У «Податкового університету» – 8 очок, «Спартака» – 6, «Дніпрянки» – 4, «Спарти» – 2, «Галичанки» – 0.

Ми – лідери чемпіонату. У кінці жовтня підуть матчі чемпіонату з роз’їздами. Чи хороша у нас команда? Дуже хороша. Чи є недоліки у її грі? Звісно, є. Матчі в Ужгороді показали, над чим потрібно працювати. Попереду є час. У нас є два козирі: хороша фізична підготовка і швидкість. Чи буде на основі них готувати команду Петровський, дізнамося в наступному номері, адже гостем редакції газети буде головний тренер команди «Карпати» Борис Петровський.

Степан СЕЛМЕНСЬКИЙ

www.sport-tajm.uz.ua

twitter.com facebook.com
Залиште коментар!

Використовуйте нормальні імена

Имя и сайт используются только при регистрации

(обязательно)