«Історична перемога Карпат», прес-конференція

У вівторок, 24 травня, у прес-клубі газети «Закарпатська Правда» відбулася прес-конференція на тему «Історична перемога гандбольного клубу «Карпати» в чемпіонаті України» за участі головного тренера клубу Бориса Петровського та кращого бомбардира команди, вихованки ужгородського гандболу Наталії Семаль. На зустрічі йшлося про підсумки найуспішнішого сезону «Карпат» за їхню історію, шлях до срібла та найближчі плани команди.

Зокрема, Борис Петровський зазначив, що такого успіху вдалося досягти завдяки хорошій підготовці команди. «Фундамент закладали ще минулого року, коли «Карпати» закінчили сезон на 7 місці, - запевнив він. - В міжсезонні вдалося підсилитися такими гравцями як Олексюк, Лєбєдєва, яких раніше ніхто не знав, а також досвідченими Гайович, Травян та Туркало. Все це загалом дало можливість продемонструвати такий чудовий результат». До цього варто додати хорошу фізичну готовність, яку вдалося здобути під час зборів, гарний мікроклімат в команді та жагу до перемог, адже переважна більшість гандболісток ще не реалізували свої амбіції в цьому виді спорту. Крім того, важливу роль в досягненні такого успішного результату вдалося здобути завдяки стабільному фінансуванню клубу, в чому велика заслуга почесного президента клубу, голови Закарпатської облдержадміністрації Олександра Ледиди. «Нам забезпечили все: і тренувальні збори на Драгобраті, і участь в товариському турнірі в Словаччині на початку сезону, який ми виграли», - зазначив Б. Петровський.

До того ж, команда повірила в себе. «Проблема «Карпат» завжди була в психології, - зауважив тренер. – А це на 70% запорука успіху. Завдяки тому, що ми її змінили, ми тепер маємо срібні нагороди». До речі, за його твердженням, саме віра в себе допомогла перемогти в заключному матчі туру з ірпінським «Податковим університетом» 30:28, адже на початку зустрічі команда програвала з рахунком 0:7. Завдяки цій перемозі «Карпати» і стали срібними призерами.

Важливість зміни психології команди підтверджує і один з кращих гравців клубу – Наталія Семаль. Вона зізналася, що «Карпати» щороку провалював старт сезону, а цього року їм вдалося все змінити. «Це суттєво додало нам впевненості в собі. До того ж, на кожну гру ми настроювалися як на останню», - зауважила вона. До речі, Н. Семаль стала третім голеадором чемпіонату. «Мабуть, це мій найкращий сезон в кар’єрі», - стверджує вона.

Наразі ж нові завдання перед командою ще не поставлені. Борис Петровський зауважив, що на цю тему ще буде розмова з керівництвом клубу. Що стосується нинішнього «срібного» складу команди, то керівництво клубу прагне його зберегти. «Звісно, наших гравців хочуть бачити в своїй команді чимало команд, у тому числі з-за кордону, - розповів Б. Петровський. – Бувало навіть, що наших гандболісток зманювали посеред сезону. Але ми зробимо все, щоб зберегти кістяк. А ще дуже хочемо підсилитися новими гравцями, щоб в команді з’явилася конкуренція». До речі, саме завдяки малій кількості гравців, в клубі було багато травмованих, адже було досить велике фізичне та моральне навантаження.

На думку Петровського, було б чудово, якби їх замінили вихованки закарпатської школи гандболу. «Треба розвивати місцеву спортивну школу. Звісно, є в краї СДЮШОР, яка випускає щороку 12 дівчат, але цього недостатньо». Зараз в команді є три вихованки Хустської школи та двоє з Ужгородської СДЮСШОР. Тренується і одна спортсменка в Берегові з Воловця. Але хочеться значно більшого, щоб «Карпати» були виключно закарпатськими.

Наразі ж ужгородські гандболістки відправляються на місяць у відпуску. Потім зберуться на підготовку до наступного сезону, який розпочнеться в кінці вересня. До речі, наступного сезону ужгородки стартуватимуть в євро кубках, а саме в Кубку ЄГФ – другому найпрестижнішому турнірі Старого світу. 

Наостанок Борис Петровський та Наталія Семаль подякували ужгородським вболівальникам, які цілий сезон дуже підтримували «Карпати». «Можу з впевненістю сказати, що у нас найкраща підтримка в усій країні», - запевнив він. А ще ужгородська команда єдина, матчі якої транслюють по ТБ та в інтернеті, за що величезна подяка телеканалу «Тиса-1». Завдяки цьому за грою команди спостерігали навіть в США та Росії.

Відео-фрагменти перс-конференції:

Прес-центр "Закарпатська правда"

Тарас ВАЩУК

050-937-21-22 (03122) 42-41-90

e-mail: preszakpravda@gmail.com

twitter.com facebook.com
Залиште коментар!

Використовуйте нормальні імена

Имя и сайт используются только при регистрации

(обязательно)