Кубок Закарпаття цьогоріч в ужгородців

18 сентября 2017 г. Прес-служба Просмотров: 1436 RSS Обсудить
Чоловічий гандбол

Щорічний Кубок області з гандболу цієї неділі вибороли хлопці з ГК «Карпати».

 

Команда, яка в минулому сезоні боролась в Першій лізі Чемпіонату України з гандболу і впевнено виборола срібні нагороди, на обласній першості із значним відривом перемогла всіх своїх суперників і заслужено забрала кубок додому.

Півфінали:

ДЮСШ м. Берегово – ГК «Карпати» – 14:33 (9:17)

ЗУІ м. Берегово – «Ветерани» 22:13 (10:6)

За ІІІ місце:

ДЮСШ м. Берегово – «Ветерани» 19:15 (8:9)

Фінал:

ЗУІ м. Берегово – ГК «Карпати» 14:32 (8:13)

Та такий спортивний розклад викликав двоякі емоції у багаторічних учасників і вже «ветеранів закарпатського чоловічого гандболу». Річ в тім, що нині ГК «Карпати» це збірна кращих молодих закарпатських гандболістів, які нині перебувають в Україні і не подались шукати щастя закордоном. Водночас, нинішню команду підсилили ряд вже першокурсників місцевих навчальних закладів, а саме 5-ро студентів ДВНЗ «УжНУ» та один студент Карпатського університету ім. Августина Волошина, які є вихованцями КСЛІ та БВУФК. Хлопці, хоч і молоді, та для обласного рівня вважаються вже "сильними" гандболістами. Тому серед «ветеранів» виникли претензії до їх участі в обласній першості, адже свого часу діяла навіть заборона на участь «не місцевих» спортсменів. Така заборона була мотивована жорсткою конкуренцією і відносно рівними складами тогочасних обласних першостей та чемпіонатів, а поява бодай одного досвідченого спортсмена не закарпатця могла сильно вплинути на результат. Однак, варто зазначити, що всі «приїжджі» хлопці, вже є місцевими мешканцями ужгородських гуртожитків і за всіма правилами можуть грати, а сама першість радше є блідою тінню тих колишніх баталій між командами з Ужгорода, Берегова, Хуста, Перечина, Солотвина та Великого Березного. Сьогодні ж поява такої сильної команди на майданчику це з одного боку явний фаворит змагань, але з іншого – живий приклад якісного та за всіма мірками кращого гандболу ніж, на жаль, те що можуть продемонструвати молодим вихованцям місцевих спортивних шкіл нинішні закарпатські гандбольні команди з районних центрів.

Ми не маємо на меті принизити чи образити одну із команд, чи всіх разом взятих, але ситуація критична. Судіть самі. В Кубку області прийняло участь тільки 4 команди: ЗУІ м. Берегово, ДЮСШ м. Берегово, «Ветерани», які так само майже всім складом із Берегова, і команда ГК «Карпати» з Ужгорода. Колективи з минулорічного сезону такі, як Перечин, Хуст, та Великоберезнянський район не зуміли приїхати, як через брак достатньої кількості спортсменів, так і через фінансові проблеми. Радує те, що Берегово змогло організувати три повноцінні команди і Кубок області не обмежився однією грою. Загалом хочеться відмітити, що змагання пройшли хоч і у дружній атмосфері, але зі справнім спортивним азартом. Гандболісти отримали таку потрібну для них ігрову практику перед початком сезону і змогли оцінити свої сили на рівні області.

Попри все це, цьогорічний Чемпіонат області наразі під загрозою провалу, адже їздити на тури за таких обставин команди не зможуть, а серед тих, що прийняли участь в Кубку області в кращому випадку зможуть боротись за нагороди Чемпіонату тільки три команди, а може і навіть лише дві, а саме ГК «Карпати» та ЗУІ м. Берегово. Така ситуація є свідченням кризи районного гандболу, командам нізащо грати і як не прикро з кожним роком стає нікому грати. Досвідчені гравці старіють, які, до речі, часто утримували фінансово свої команди, а молодих не так багато і тим паче з можливістю самим профінансувати виїзди команд. З «старінням» гандболістів, тут все зрозуміло, а от із відсутністю молодих все складно і заплутано. Річ в тім, що сам гандбол, як вид спорту є, м’яко кажучи, серед чоловіків, не такий популярний в Закарпатті і охочих ним займатись з кожним роком все менше. А інша сторона медалі полягає в тому, що виглядає він скучно і не так яскраво в «обласному» виконанні. Всі обласні спортивні зали окрім ужгородських і новозбудованої спортивної арени в Тячеві є занадто старими, «сірими», з облізлими стінами, де будь-яка фотографія дітей радше світлина з Прип’яті, ніж із закарпатського райцентру. Відповідно в соцмережах таким не похизуєшся і на люди не покажеш, як не прикро. А це, чи не найголовніша складова сьогоднішньої популярності спорту саме серед молоді…

Про те, що потрібно аби змінити таку кризову ситуацію, можна написати ряд окремих статтей, але не факт, що щось зміниться. Рятувати спорт потрібно уже нині, тому й поява на місцевій арені видовищного гандболу може бути одним із шляхів його популяризації і залучення нових людей. Коли глядачам буде цікаво дивитись наш спорт у виконанні тієї, чи іншої команди, не зважаючи на рахунок, адже кожна друга атака завершуватиметься видовищним голом, тоді і наше мережеве ком’юніті ряснітиме хештегами "#гандбол", а значить у нас з'явиться шанс на якісне спортивне майбутнє.

Тому закритися у своєму світі, грати в «старий гандбол» і за віджившими принципами це дорога в небуття.

P.S. Слідкуйте за анонсами на сайті. З початку жовтня чоловіча гандбольна команда «Карпати» розпочинає боротьбу в Першій лізі Чемпіонату України з гандболу за черговий трофей.

Анатолій КОСТЮХ, ФГЗ

twitter.com facebook.com
Залиште коментар!

Використовуйте нормальні імена

Имя и сайт используются только при регистрации

(обязательно)