«Карпати» перемогли сербські «Раднічки» 31:22

«Карпати» впевнено перемогли третю команду Сербії «Раднічки» з Крагуеваца в рамках  1/16 фіналу Кубку ЄГФ. При чому з доволі комфортним, як на першу гру, рахунком 31:22.
Команда з колишньої Югославії суперник набагато серйозніший за болгарський «Етар 64». Зрештою, сербський гандбол є досить сильним в Європі. Тому і перемога з таким рахунком для «Карпат» є дуже блискучим результатом.
Вже за традицією кожна євро кубкова гра «Карпат» викликає в «Юності» чималий ажіотаж. І цього разу глядачів було навіть більше, пару тижнів тому на грі з болгарками. Зрештою, представник чемпіонату Сербії  - доволі цікавий суперник.
Розпочали гру обидва суперника досить обережно. Перестрілка моментами тривала хвилини три.
Що приємно, першими відкрили рахунок «Карпатівки». Інна Малюченко забила гол дальним ударом. Сербки швидко відігралися, навіть вийшли вперед, залишивши «Карпати» в ролі доганячого. Але на 10-тій хвилині, завдяки семиметровому удару від Юлії Тарасовій, господарі знову змогли вийти вперед – 4:3.
Проте відірватися на більше «Карпати» не могли.  На контратаках ужгородки часто помилялися. Лише на 15-ій хвилині гострий випад господарів реалізувала Наталія Туркало.  До речі, після цього моменту Наталія Гайович зуміла відбити семиметровий, чим додала впевненості господарям.  Завдяки цьому Тарасова, Туркало змогли збільшити перевагу до 5-ох  голів. Сербки ж почали відверто нервувати.
В кінці першої половини, тим не менше, вони змогли суттєво додати. Проте знову 3 вдалих семиметрових від Тарасової та швидка контратака від Шолковської  повернули комфортну перевагу ужгородкам. Перший тайм закінчився з рахунком  15:9 на користь господарів.
Враховуючи, що втрачати гостям нема чого, другий тайм вони розпочали набагато активніше. Через це «Карпати» почали все більше помилятися. А вже на 5-ій хвилині у гру вступив арбітр з Молдови, який видалив відразу двох ужгородок на 2 хвилини. Через це сербки зуміли скоротити рахунок  на 3 голи. Проте навіть граючи в 4-ох, Наталія Туркало та Олена Уманець  зуміли забити гол.
Далі продовжувалася досить рівна гра. Сербки атакували, проте ближче до середини другого тайму  почали помилятися, чим користувалися «Карпати» . Рахунок то збільшувався на користь господарів, то зменшувався.
За десять хвилин до кінця, ужгородки, граючи від оборони, змогли збільшити перевагу до 8 голів. Ужгородки всіма силами тримали комфортний для другого  поєдинку результат. А на останній хвилині спочатку Малюченко, а потім Шолковська ще збільшили перевагу 31: 22. Гра так і закінчилася з впевненою перемогою «Карпат».
Такий рахунок дає чималу перевагу у виїзній грі в Сербії. Проте свідчить це не тільки про те, що ужгородки мають хороші шанси пробитися в 1/8 фіналу Кубку ЄГФ, а й про те, що «Карпати» справді сильна команда поза межами України. Про це тепер знає вся Європа.

«Можемо вас запевнити, настрій у нас бойовий!»

Вже завтра гандболісток «Карпат» чекає досить серйозний поєдинок – перша гра в рамках протистояння з «Рад нічки» (Крагуєвац, Сербія) в 1/16 Кубку ЄГФ. Сьогодні закарпатські спортсменки проводять останні тренування.

Перед грою ми вирішили перевірити настрой «карпатівок» та з’ясувати, що вони чекають від свого іноземного суперника.

Марина Лебедєва, крайня: Ця команда нам абсолютно невідома, тому трохи хвилюємося. Тим не менше, настрій бойовий. Адже нам неважливо з ким грати, головне – прагнути досягти хорошого результату. Головне гарно підготуватися: і фізично, і психологічно.

Юдіт Балог, воротар: «Раднічки» - дуже серйозний суперник. І ми налаштовуємося на важкий бій. Мандраж, звісно, є, але без цього не ніколи не буває, тим більше в євро кубках. Кожна гра – це як новий урок, де завжди вчишся чомусь новому та перевіряєш свою майстерність. Можу вас запевнити, настрій в нас бойовий.

Світлана Шевельова, лінійна: Матч буде важкий, але ми розраховуємо на перемогу. Мало, звісно, інформації про сербок. Хіба то, що вони досить атлетичні, в їх складі грає чимало високорослих гравців. Доведеться їх перегравати на своєму досвіді. А він у нас вже є!

Сподіваємося, що дівчата таки покажуть свою гру та зможуть переграти такого складного суперника як «Рад нічки». Принаймні, настрій у них хороший та бойовий.

Закликаємо всіх вболівальників та небайдужих до «Карпат», прийти та вболівати за свою команду завтра, 10 листопада, о 18.00. Дівчатам потрібна ваша підтримка!

Наталія Туркало: «Сербки мають характер: вони грають з першої до останньої хвилини…»

Капітан ужгородських «Карпат» Наталія Туркало зізнається, що в суботньому матчі з «Раднічками» в рамках 1/16 Кубку ЄГФ буде дуже важко.

Вона зазначила, що практично всі балканські гандболістки досить сильні і мають справжній бійцівський характер, тому грають від першої до останньої хвилини.

«Ще будучі в складі «Галичанки» доводилося грати в Сербії, - розповіла вона. – Це було років 7 назад в євро кубках. Ми грали проти команди «Княж Милад». Тоді вирішили зіграти і домашній, і виїзний матч на їхній арені. Ох, було нелегко. В першій грі ми програли їм, а в другій - виграли. І за рахунок кращої різниці забитих та пропущених голів пройшли далі»

За словами Наталії, їй дуже запам’яталися сербські вболівальники. «Вони дуже буйні та емоційні, - зізналася вона. – Коли їхня команда програвала, то в нашу сторону почали літати запальнички та інші речі. Було страшно. Після гри нас навіть супроводжували, щоб з нами нічого не сталося…».

Тим не менше, капітан ужгородських «Карпат» впевнений, що їх команда зможе перемогти. «Ми впевнені в собі, настрій в нас бойовий, - зізналася вона. – Хоч нам нічого невідомо про «Рад нічки» з Крагуєвацу, проте налаштовуємося тільки на перемогу. Так, це не чемпіонат України, проте, думаю, справимося і з цим суперником. Мандражу в нас перед ними немає, зараз психологічно налаштовуємося. Як казав наш тренер, треба завжди вірити в перемогу. Ми і віримо!».

Борис Петровський: «Раднічки» – дуже серйозний суперник»

Головний наставник «Карпат» Борис Петровський вважає, що його команді в 1/16 фіналу випав досить серйозний суперник.

«Раднічкі» останнім часом грають чи не найкраще в Сербії, – зазначив він. – Минулого сезону вони були третіми. Попереду них були лише команди, які постійно грають в Лізі чемпіонів. Та і взагалі, чемпіонат Сербії – це один з найсильніших турнірів у Європі».

За його словами, в цій країні «рукомет», як називають місцеві мешканці гандбол, досить розвинутий та на хорошому рівні. Тому і «Рад нічки» демонструють досить сильну гру.

«З ними буде дуже важко, - зауважив Б. Петровський. – Це дуже міцна команда. Грають дуже жорстко у захисті та полюбляють сильні та дальні удари. Крім того, в їх складі багато досвідчених гравців та нема легіонерів».

До речі, хороші гравці в команді з’явилися лише нещодавно. Як, власне, і результати, адже «Раднічки» з Крагуєвацу вперше гратимуть в євро кубках і гра з «Карпатами» буде для них дебютною. Скоріш за все, на думку Петровського, в клубі з’явилися серйозні спонсори.

Крім того, клуб має і свої давні традиції. В містечку Крагуєваць (населення близько 200 тисяч) в гандбол грають ще 1964 року. Також команда має зал, який вміщає до 3-ох тисяч вболівальників.

«Як будемо їх обігравати? Ну це ж спорт, - пояснив Б. Петровський. – Будемо грати в свою гру і сподіваюся, все у нас вийде».

Гра з «Раднічками» відбудеться вже в цю суботу в Ужгороді – о 18.00 в

спорткомплексі «Юність».

Прийдіть і підтримайте нашу команду. Дівчатам дуже потрібна ваша підтримка.

З Днем народження!

Сьогодні свій День народження святкує тренер команди Лариса Вереш. Керівництво та колектив клубу щиросердечно вітають Ларису і бажають їй міцного гандбольного здоров'я, щастя, успіхів, великих перемог у житті та спорті.